Laminaty

LAMINATY o różnej konstrukcji i grubości wykonywane są z następujących materiałów:

$

aluminium od 7 do 120 mikron

$

papier od 19 do 200 gr/m2

$

NVR naturflex (celofan) od 20 mikron

$

folie biodegradowalne

$

folie poliestrowe od 12 do 300 mikronów

$

folie polipropylenowe od 15 do 60 mikronów

$

folie polietylenowe od 20 do 200 mikronów

Możemy również laminować folie poliamidowe, folie PVC i różne inne mające zastosowanie nie związane z przemysłem spożywczym.

Rodzaje laminatów:

laminaty mono-materiałowe
są to laminaty wykonywane z dwóch lub więcej warstw tego samego materiału. Ich zaletą jest łatwość utylizacji
laminaty biodegradowalne
Laminaty biodegradowalne wykonujemy z folii, które mają atest biodegradowalności. Opakowania wykonane z tego typu materiałów są przyjazne dla środowiska i ulegają rozpadowi pod wpływem warunków naturalnych.
laminaty kompostowalne
Laminaty takie wykonujemy z materiałów, które mają atest kompostowalności i opakowanie wykonane z tego typu laminatu możemy bezpośrednio wyrzucić na przydomowy kompostownik.
laminaty wielo-materiałowe:
to laminaty wykonywane z kilku warstw różnych materiałów, zgodnie z projektem i oczekiwaniem Klienta. Przykładem takiego produktu może być laminat wykorzystywany do produkcji torebek typu doypack, Torebka taka, na ścianie frontowej może mieć zastosowany druk na metalizowanej folii a na tylnej ścianie ma przestrzeń transparentną, która pozwala wyeksponować produkt. Tego typu laminat wykonujemy w taki sposób, że wstęga może być częściowo metalizowana, częściowo transparentna a druk może znajdować się w dowolnym miejscu.
laminaty wybiórcze:
Są to laminaty, które nie są jednorodne na całej swojej powierzchni. Np. papier, który jest zewnętrzną warstwą laminatu może mieć wycięte laserem otwory ( tzw. okienka) o dowolnym kształcie, co powoduje, że po złożeniu torebki możemy przez okienko zobaczyć zapakowany produkt. Daje nam to również możliwość personalizacji opakowania i osiągnięcia zamierzonego efektu marketingowego.
Drugim rodzajem laminatów wybiórczych jest położenie zewnętrznej warstwy np. papieru w paskach. Wówczas po złożeniu torebki mamy okienko na całej długości lub szerokości opakowania w zależności od rodzaju torebki.
Kolejnym rodzajem laminatu wybiórczego może być również dolaminowanie wąskiego, dekoracyjnego paska do szerszej folii lub papieru. Taki laminat może mieć zastosowanie zarówno do opakowania cukierków jak i prezentów, kwiatów itp.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!